Návod na lepení papírových fototapet

 

1. Příprava podkladu: Podklad by měl být čistý, hladký a zbavený mastnoty, olejových barev, zbytků tapet apod. Vyrovnejte případné nerovnosti, díry a praskliny vystěrkujte. Podklad by měl být také mírně savý, aby došlo k řádnému proschnutí.

 

2. Příprava lepidla: Lze použít běžné lepidlo na tapety. Nařeďte ho dle přiloženého návodu.

 

3. Příprava před nanesením: První pruh fototapety (u vícedílných tapet) je důležitý pro celkový vzhled dokončené práce. Aby se mohla velmi přesně určit poloha prvního dílu, potřebujete vodorovnou a svislou pomocnou čáru, která se nakreslí tužkou pomocí vodováhy (a olovnice). Když je značení dokončeno, rovnoměrně rozetřete lepidlo na první arch tapety a dohlížejte, aby kraje byly obzvlášť dobře pokryty. Důležité: Nenechávejte lepidlo působit na archu příliš dlouho (max. 1-2 minuty) - na každém dílu stejnou dobu. U fototapet Idealdecor W&G doporučujeme přikládat arch ihned po natření lepidlem.

 

4. Nanášení: Přiložte první arch na pomocnou čáru, vyhlaďte ho odshora dolů a vzduch vytlačte od středu do stran. Pokračujte s nalepováním dalších dílů, které doporučujeme nechat vždy 2-3 mm přesahovat. Minimalizujete tím možnost vzniku škvír (archy se mohou během procesu schnutí mírně srazit).

 

5. Schnutí: Schnutí musí následovat pomalu, aby se zabránilo rozevírání spojů a vzniku prasklin na tapetě. Pracujte proto při pokojové teplotě asi 20°C, zabraňte průvanu (nechte zavřená okna). Po uschnutí ořízněte přesahující okraje zlamovacím nožem.

 

Důležité upozornění:

Jedná se o papírový materiál a je tedy třeba být velmi opatrný a dodržovat pokyny. Malé barevné rozdíly jsou technicky podmíněné. Motiv před lepením rozložte a zkontrolujte. Pokud by existoval důvod k reklamaci, prosíme vznést ji před lepením. Později nemůže být reklamace uznána. Špatné výsledky způsobené nedodržením pokynů (např. přílišné seschnutí, potrhání, odlepování) nemohou být také důvodem k uznání reklamace.